Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Збирати полуницю чи вибивати борги?

Провести три місяці на морі і ще й трохи заробити цього року не вийде. Сотні молодих людей з усієї України, які раніше їздили на сезонну роботу до Криму, цього року змушені шукати інші варіанти заробітку. На окупований півострів навряд чи ризикне хтось поїхати на роботу. Втім, знайти сезонну роботу неважко. Якщо, звичайно, є бажання працювати.

З чого розпочинається літо? З полуниці. От і пропозицій роботи зараз найбільше на полуничних плантаціях. Є категорія досвідчених "полуничників", які щороку їздять збирати ягоди до одних і тих же господарів. Люди старого гарту, аби знайти сезонну роботу у Польщі чи Чехії, часто йдуть під консульства, аби "напитати місце". Молодь шукає заробіток через соцмережі. Є спеціальні групи, де пропонують сезонну чи постійну роботу у Польщі, підробіток для студентів в Україні. З огляду на кількість пропозицій у таких групах, знайти роботу через Facebook чи «ВКонтакті» реальніше, ніж через кадрові агенції. Єдиний мінус - порядність того, хто розмістив оголошення, не гарантує ніхто. Як правило, поляки шукають людей на збір полуниці (багато оголошень з позначкою "Терміново"), малини, вишень та польові роботи. Оплата праці погодинна (7-8 злотих за годину) або "на акорд", тобто від виробітку. За кілограм полуниці пропонують 1-1,5 злотого. Кажуть, за день можна зібрати в середньому 120-180 кг полуниці - залежить від вашої спритності та урожаю. Практично усі пропонують житло, інколи навіть харчування.

Зрештою, аби збирати полуницю чи малину не обов'язково їхати за кордон. Чимало оголошень про набір на сезонну роботу подають господарства з Львівської та Тернопільської областей, тож, схоже, ягідний бізнес в Україні процвітає.

Якщо нема охоти працювати фізично, можна знайти чимало інших способів заробити. Інколи доволі дивних. "Пропоную вам стати агентом ПриватБанку. Робота агента полягає в тому, щоб знайти людину (друга, знайомого, незнайомої), отримати його згоду і зацікавленість, а так само ім'я та номер телефону. Потім, зайшовши на сайт нашого банку, відправити ці дані працівникові банку - і все, ваша робота закінчена. Далі цьому клієнтові дзвонять співробітники Банку і відповідають на всі питання. З однієї запрошеної людини ви можете мати 100 грн., так само ви безкоштовно отримуєте банківську карту Visa, на яку будете отримувати зарплату. За один вечір я запросив близько 20 осіб, яким цікавий такий заробіток, а далі рахуйте самі", ось таке оголошення знайшла в мережі.

У Львівському міському центрі зайнятості серед пропозицій попрацювати офіціантом, барменом чи продавцем на літній період, пропонують роботу укол-центрі колекторської фірми для сорока осіб. В обов'язки входить "ведення ділових переговорів в телефонному режимі". Якщо хтось не знає: колектор - це фірма, яка займається стягненням боргів - банківських, комунальних, бізнесових. Тобто на цій роботі доведеться видзвонювати боржників і "вибивати" з них гроші. І це за 1400 грн. на місяць.

Студенти факультету іноземних мов (зрештою, усі, хто добре знає англійську), які люблять дітей, можуть поєднати роботу з мовною практикоювлаштуватися в один з мовних таборів, які діятимуть влітку у Львові та в Карпатах. Скажімо, школа іноземних мов «Мовний Експрес» (підрозділ УКУ) запрошує аніматорів для роботи з дітьми під час літніх англомовної та німецько-мовної шкіл. Обіцяють хороший заробіток, безкоштовні обіди та цікаву програму. Одне слово, можна і заробити, і приємно провести час.

Коментар 
Олег Рісний, директор Львівського міського центру зайнятості
Порівняно з минулим роком пропозицій сезонних робіт зараз менше. На це є об'єктивні причини - відпав Крим, який завжди потребував багато сезонних робітників. Менше стало пропозицій і від південних областей. Хоча маємо пропозиції від кількох підприємств з Херсонської області. Але на ту ж полуницю запрошують і в село Бишків Жовківського району. Є пропозиції і на сільськогосподарські роботи, і для студентів: кур'єри, офіціанти, бармени, продавці та ін.Вакансії, що є у нашій базі, - у відкритому доступі, їх можна подивитись на нашому сайті, скеровуємо їх і у відділи працевлаштування навчальних закладів. Як на мене, то студентам варто активніше шукати сезонну роботу. Адже навіть якщо він попрацював місяць-два під час канікул, з ним уклали договір - він ужевважається застрахованою особою. Потім, після закінчення навчання, якщо такий студент стає на облік у Центр зайнятості, йому нараховують уже зовсім іншу суму допомоги з безробіття, ніж тому, хто ніде не працював. Зрештою, це досвід, навіть якщо це робота не за фахом. Це досвід роботи в колективі, досвід трудової дисципліни. Воно все потім пригодиться.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 222

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 151

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 197

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 495

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 413

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 211

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 389

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 732

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 577

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 518

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099