Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Жінка-начальник - дар небес чи прокляття?

Існує думка (її, до речі, поділяють і чоловіки, і жінки), що працювати під керівництвом жінки - завдання не з легких. Мова не про те, звичайно, що жінці бракує розуму бути стратегом або політиком.

Безліч прикладів (Катерина II, Маргарет Тетчер, Індіра Ганді) доводить протилежне. Та все ж керівників розрізняють перш за все за статевою ознакою, ділові якості в цьому розкладі залишаються "за кадром". Чому так? Функція керівника - об'єднувати людей в колектив, планувати і координувати їх дії і здійснювати контроль над виконання своїх розпоряджень. Для цього мало бути професіоналом - тут потрібна якість, що іменується "лідерством".,

Підлеглі повинні визнавати безперечний авторитет начальника-лідера, який:
- здатний бачити далі і бути проникливішим будь-якого з них;
- уміє брати на себе ініціативу;
- визнаний арбітр в міжособових відносинах;
- не боїться ризиків (ухвалювати рішення - означає ризикувати).

Хіба психологічний портрет жінки - м'якої, пасивної, загадкової - не повна протилежність намальованому вище? Прекрасна ілюстрація до сказаного - дошлюбні відносини статей. Чоловік, завойовуючи жінку, заповзятливий, напористий, йде напролом, ігноруючи зміни в "серці красуні, схильному до зради". Ця його якість - завойовника, лідера у стосунках - розповсюджується і на службові відносини.

Лідерство - поняття багатопланове (як пиріг з тришаровою начинкою). Перший план - професійні якості: другий - ступінь інформованості (і уміння здобувати інформацію) і третій - емоційна сфера. Що стосується професіоналізму і інформованості, тут на висоті обидві статі. З емоціями складніше. Слабка стать випереджає в цьому відношенні чоловіків. Жінки більш непередбачувані (горезвісна "жіноча логіка"), частіше схильні до зміни настроїв, вважають за краще оцінювати співробітників за принципом "подобається - не подобається", не можуть зосередитися на одній проблемі, відмовившись від всього останнього, і так далі і тому подібне

Жінок-керівників можна класифікувати таким чином:

"Чоловік у спідниці"
У жінок цього типу емоційна сфера розвинена слабо, і вони намагаються компенсувати "недостачу" жорсткістю, підкресленою авторитарністю у відносинах з підлеглими. Комплекс емоційної неповноцінності примушує їх брати за зразок не дуже педантичних у виборі засобів, самовпевнених, прагматичних колег - представників сильної статі. Товаришам по службі такого керівника не позаздриш: "чоловік в спідниці" веде своїх підлеглих по виробничому життю залізною рукою, та ще в "їжакових рукавицях".

Вільнодумство, обмін думками виключаються в корені. У такому колективі панує етична духота, прокидаються гірші сторони людської натури - заняття склоками, підлабузництво. З "чоловіком в спідниці" співробітничають, як правило, малокваліфіковані працівники; професіоналам тут нічого робити. Але якщо трапилося так, що ваш начальник - з цієї когорти і у вас є вагомі підстави миритися з таким станом речей, пам'ятаєте: Будь-яка службова помилка викликає у "чоловіка в спідниці" стрес. І ваше завдання - перевести розмову з площини скандалу в діалог, по можливості конструктивний. Для цього вам перш за все знадобиться уміння мовчати (поки не пройде гроза) і дар переконання (не забувайте про прагматизм "чоловіка в спідниці").

"Добра мама"
Ця категорія жінок-керівників - пряма протилежність описаної вище. Тут все будується на емоціях. Особиста чарівливість - один з головних робочих "інструментів" "доброї мами". Стиль її звернення до підлеглим - "хлопчики", "дівчатка", "давайте жити дружно". "Добра мама" сверхліберальна, і тому в колективах, очолюваних нею, мало-помалу запанує хаос. Всі висловлюють свою точку зору, ігноруючи думку сусіда, а погоджувати їх і вибрати єдино вірну нікому: диригент ("добра мама") розчинився в оркестрантах (підлеглі), і симфонія перетворюється на какофонію.

Якщо ви трудитеся під керівництвом "доброї мами" і проте твердо вирішили присвячувати свій робочий час роботі, звертайтеся зі своїми проблемами не до співробітника, а безпосередньо до неї. При цьому спробуйте як можна емоційніше описати свою пропозицію, опускаючи деталі і технічні подробиці. Якщо їй сподобається, як ви говорили, вона неодмінно вникне в те, про що ви тлумачили з таким жаром. Природно, будучи керівником, "добра мама" вимушена пред'являти претензії підлеглим. Виглядає це приблизно так: "Я стільки роблю для вас! Як вам не совісно" (без кінця брати відгули... затримувати звіт... годинами висіти на робочому телефоні...). Заспокоїти засмучене начальство не складає труднощів - варто лише звернутися до його (її) відчуттів: "У метро була така тиснява..."

"Ситуативний"
Тип жінки-керівника впритул примикає до попереднього типу, тільки гасло "Давайте жити дружно" зміняється гаслом "Все для перемоги!" Жінка-керівник цього типу - ентузіаст. Вона буквально горить на роботі: приходить раніше за всіх і йде останньою. Робочий стіл її завалений паперами, де "важливі" перемішані з "неважливими", а "термінові" - з "довгограючими". Такі ж хаотичні її відносини з підлеглими: начальник "ситуативного" типу може раптом забути, хто за що відповідає, до якого терміну повинен бути виконаний той або інший проект і так далі. Для людей, звиклих до розміреного, неспішного ведення справ, це суще покарання. Але якщо ви твердо знаєте свої службові обов'язки і в стані спокійно роз'яснити їх - все не так вже погано.

"Галерею" жінок-керівників можна, зрозуміло, продовжити. Будь-який з вас з легкістю зробить це, пригадавши свого начальника.

І проте жінка-керівник не тільки не поступається своєму колезі чоловічої статі, але багато в чому і перевершує його, тому що:

Вона твердіше відстоює інтереси колективу, будучи спочатку - і на роботі теж - "хранителькою вогнища";

легше йде на поступки під час переговорів;

щедріше оплачує працю підлеглих, знаючи із власного досвіду (господині будинку) почому фунт лиха;

"вирощує" бізнес терпляче, як дитину, без стрибків і авантюр, тому очолювана жінкою справа (підприємство) стабільніша.

Крім того, одвічна жіноча тяга до охайності і чистоти рятує жінку-начальника від докорів в дріб'язковості і прискіпливості. А душевна грація жінки дозволяє їй віддавати накази в манері, що не зачіпає нічийого самолюбства.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 121

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 158

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 471

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 393

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 167

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 255

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 699

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 552

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 489

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099