Практичні поради під час перевірок і запитів
Зачинити
Введіть, будь ласка, пароль.

Вказаний Вами Email вже зареєстрований в системі. Якщо Ви його власник, просто введіть пароль та натисніть конопку Відіслати.
Ми проводимо постійну розсилку вакансій по e-mail

Позначте бажані категорії, введіть свій e-mail та натисніть кнопку Підписатись

Зміна професії: змінювати або не змінювати - ось у чому питання

Напевно, кожному з нас хоча б раз в голову приходила думка: «А може я не тим займаюся? Може, варто змінити професію?». Однак у більшості випадків подібні думки відкидаються в перші ж хвилини з різноманітних причин. Хтось думає що «в його віці» вже пізно що-небудь міняти, хтось вважає цю думку банальною хвилинною слабкістю, хтось взагалі не знає з чого почати, а хтось просто боїться.

Причини, через які люди змінюють професію.
Хтось прагне змінити рід діяльності для того, щоб досягти соціального положення, яке дозволить почувати себе людиною, що реалізувалася, шановна усіма і навіть, можливо, перевершує інших за статусом і рангом;

Хтось змінює професію для самореалізації та морального задоволення, в пошуках себе та свого внутрішнього «я», у спробі реалізувати свій творчий потенціал;

Хтось готовий на зміни виключно в меркантильних цілях і обирає собі нехай і не особливо престижну, але досить-таки високооплачувану професію;

Хтось обирає собі нове заняття, тому що на поточному місці роботи немає можливостей для подальшого розвитку та реалізації професійних амбіцій, немає простору для самореалізації, і кар'єра зайшла в глухий кут;

Ну а хтось просто намагається встигнути за модою і кон'юнктурою ринку, змінюючи професії кожен раз, як колишня стає «немодною» або «неактуальною».

Найчастіше професію змінюють люди творчі, які мають безліч талантів у різних галузях і чудово справляються з багатьма обов'язками і завданнями. При зміні професії найголовніше - уважно прислухатися до себе і зробити вірний вибір, і тоді у вас буде виходити все, за що б ви не взялися, і робота буде приносити задоволення і радість.

Як не помилитися при зміні професії?
Отже, ви прийняли остаточне рішення і налаштовані змінити професію. Однією з найголовніших помилок є думка про те, що для зміни роду діяльності життєво необхідний новий диплом про вищу освіту. Це не так. Менеджери з персоналу цікавляться про наявність вищої освіти швидше для того, щоб оцінити загальноосвітній рівень людини, а не його навики. Звичайно, є професії, в яких без вищої освіти не обійтися - наприклад, лікарі чи фізики, хіміки. Однак їх не так багато, як може здатися, а для освоєння деяких, на перший погляд, непростих професій достатньо буде пройти короткострокові навчальні курси. Зрозуміло, що за цей час ви навряд чи отримаєте всеосяжні знання в тій чи іншій області, але базові навички вам гарантовані. А далі - практика, практика й ще раз практика. Адже меж досконалості немає.

Як зрозуміти, чи правильний вибір ви зробили? Дуже просто. Спробуйте зайнятися бажаною професією всерйоз. Наприклад, якщо хочете стати журналістом, пишіть в день одну-дві статті на актуальні теми, якщо перекладачем - перекладайте по кілька текстів на день. Причому не тих, які хочеться вам, а різноманітних і різнопланових. Через тиждень це заняття вам набридло? Це означає, що професія вам не підходить, продовжуйте пошуки, прислухайтеся до себе.

З чого почати?
Почніть з експериментів. Зовсім необов'язково відразу кидати основну роботу і починати бігати по співбесідах. Для початку можете поекспериментувати з професіями в режимі фріланса або підробіток. Так ви зможете на власному досвіді зрозуміти, наскільки вам підходить те чи інше заняття, чи дає вам робота саме те, чого ви від неї очікували. Ні? Не біда, адже ви завжди можете спробувати що-небудь інше.

Але ось, нарешті, ви визначилися і зі сферою діяльності, і з професією. Тепер можна безпосередньо приступити до розгляду можливих варіантів. Не варто обмежувати коло пошуків рідними, друзями і знайомими. Використовуйте всі доступні засоби - соціальні мережі, сайти з працевлаштування, професійні спільноти, яких в Інтернеті, на щастя, величезна кількість. Сплануйте, де, як і за якими критеріями ви будете шукати свою майбутню роботу, подумайте, в якій компанії вам хотілося б працювати. Складіть резюме, якщо це необхідно - проконсультуйтеся з фахівцем. Крім того, зараз стало модним прикріплювати до свого CV результати всіляких психологічних тестів: на IQ, на профорієнтацію і т.п. Найчастіше проходження подібних тестів коштує грошей, але в більшості випадків кошти, на них витрачені, повністю себе виправдовують. Маленька хитрість - ви можете складати своє резюме, виходячи з вимог роботодавця, прочитайте уважно опис вакансії, продумайте, які з ваших навичок і здібностей найбільш їм відповідають, і сміливо беріться за резюме.

У підсумку, можна сказати - не бійтеся змін! Проте й не поспішайте перевертати все життя з ніг на голову в один момент. Тверезо оцінюйте ситуацію і чітко визначте причини, з яких вам так хочеться щось в житті змінити.

Новини

Відтепер роботодавці зацікавлені працевлаштовувати безробітних
Урядом спрощено механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску та приведено його у відповідність до законодавства, що сприятиме посиленню зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
14 Березня 2017 | Переглядів: 192

Як знайти роботу в ІТ-галузі у Луцьку
Про роботу в ІТ-сфері зараз багато говорять і на телебаченні, і в соцмережах. Чимало промислових галузей не лише в Україні, а й у світі зменшують свої оберти. Підприємства закриваються. Низький рівень зарплат і відсутність кар'єрного росту теж не обіцяють ніяких перспектив для молоді.
14 Березня 2017 | Переглядів: 135

3 причини почати кар'єру ще під час навчання
Студентство - найкраща пора життя. Зустрічі, спілкування, нові друзі, перше кохання ... За всім цим багато втрачають головне. Ось про головне ми і поговоримо.
14 Березня 2017 | Переглядів: 178

Українці знизили зарплатні побажання
Усвідомлюючи можливість потрапити під скорочення і опинитися в ситуації тривалої безробіття, "білі комірці" почали міцніше триматися за свої робочі місця.
17 Липня 2015 | Переглядів: 480

40% співробітників не відчувають себе потрібними на роботі
Згідно з даними опитування rabota.ua, на думку співробітників, найголовніші умови для того, щоб залишатися лояльним до компанії, - це висока зарплата (66%), можливість кар'єрного росту (38%) і виконання дійсно цікавої роботи (31%).
13 Липня 2015 | Переглядів: 404

Польща запровадить нові правила працевлаштування
Починаючи з 2017 року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Передає УНН з посиланням на Польське радіо. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці.
14 Березня 2017 | Переглядів: 183

Які документи потрібні для працевлаштування?
Отже, Ви успішно пройшли співбесіду і обговорили з роботодавцем умови Вашої роботи на новому місці. Справа за малим – офіційно оформитися на роботу. Які документи для цього необхідні?
14 Березня 2017 | Переглядів: 301

Ринок праці: хто затребуваний, а хто в зоні ризику
Наслідки кризи відчула на собі значна частина фахівців: близько третини працедавців скоротили штат. Хто сьогодні на ринку праці найбільше потрапляє під ризик звільнення? Як знизити ризики втрати роботи? На які пріоритети орієнтуватися у пошуку роботи?
20 Липня 2015 | Переглядів: 716

Основні тенденції ринку праці червня 2015
Які професії сьогодні найбільш затребувані, куди рухається рівень оплати, наскільки істотні скорочення персоналу проводять сьогодні українські підприємства - відповіді на ці та інші питання про ринок праці шукали у експертів.
15 Липня 2015 | Переглядів: 566

Працездатні переселенці мають працювати
Бойові дії в зоні проведення АТО, тимчасова окупація Криму, а також явища гуманітарної катастрофи, які мають місце в деяких районах Луганської та Донецької областей, призвели до значного зростання в Україні кількості осіб, які змушені змінювати місця постійного проживання у пошуках безпечних умов.
10 Липня 2015 | Переглядів: 504

Мережі

Ви можете додавати свої оголошення швидко та без реєстрації
Додати оголошення

Якщо у Вас виникають питання, телефонуйте нам: 0(332)770099